Tajemnice pszczelego wosku

Wosk pszczeli to najważniejszy produkt pszczół! Od niego wszystko się zaczyna. W warunkach naturalnych, to z niego pszczoły tworzą swoje gniazdo, to w nim pszczele królowe składają jaja. Służy pszczołom za spiżarnie, a także platformę do komunikacji. Wosk pszczeli to fundament pszczelego życia.

Jak zrobić woskowijkę?

Panie z Grupy Twórczej postanowiły wykonać z naturalnego materiału domowe mini ,,spiżarnie” czyli woskowijki. Okazuje się iż kawałek bawełny nasmarowany woskiem pszczelim idealnie dopasowuje się do kształtu oraz utrzymuje świeżość jedzenia, zapobiegając przy tym jego wysychaniu. Pomysł był prosty! Emilia Wojdyło uszyła gustowne woreczki i szmatki do przykrywania różnych naczyń. Uczestniczki przyniosły na warsztaty żelazka i tarki kuchenne, natomiast niezbędny wosk otrzymaliśmy od organizatora warsztatów pszczelarskich, które odbyły się w szkole. Przyjazna dla środowiska alternatywa do filii spożywczej powstała w wyniku eksperymentu!

Efektowny woreczek z tkaniny z wosku pszczelego, a także woskowijka to produkty wielokrotnego użytku. Posiadają cudowne, wszechstronne zastosowanie. Te świetne, wielofunkcyjne i atrakcyjne wizualnie gadżety przeznaczone są dla każdego. My już mamy dla siebie! Prezentują się okazale!

M.K.