Spotkanie z Piotrem Sochą w Dyskusyjnym Klubie Książki

O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa

                                                                                                                          L. Staff

Piotr Socha na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki pojawił się 8 września w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku, aby poprowadzić warsztaty przyrodniczo-plastyczne związane z książką „Drzewa”. Nie brakło pomysłów, kolorów i wyobraźni!           

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku mogły posłuchać o tym jak wygląda praca ilustratora i wspólnie z artystą wykonać olbrzymie rysunki. Dodatkową atrakcją była trwająca do końca września w galerii wystawa plansz z książki „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego, udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry.                                                                                  

Często zapominamy, że drzewa to największe organizmy żyjące obok nas. Przywykliśmy do ich widoku a traktowane jedynie użytkowo przestały być dla nas fascynujące. Tymczasem warto przypomnieć sobie, że są czymś więcej niż źródłem drewna. Większość z nich znała naszych pradziadków i pozna nasze wnuki.                                                         

Spotkanie z ilustratorem, którego prace doceniono w ponad dwudziestu krajach, pozwoliło dzieciom spojrzeć nieco uważniej na przyrodę i zastanowić się nad przyszłością planety. Wewnętrzny system zależności, w którym ludzie mają swój udział, podkreśla szacunek należny drzewom – naszym starszym braciom.

Spotkanie zostało dofinansowane przez Dyskusyjny Klub Książki.

D.W.