Przytul się do drzewa

Od samego rana 26 września w bibliotece w Mościsku uczyliśmy się pod fachowym okiem Moniki Drozdowskiej z Nadleśnictwa Świdnica rozpoznawać gatunki drzew. Okazuje się, że niektóre z nich mają bardzo miękkie igły. Historie z lasu były niezwykle interesujące zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników zajęć. Mogliśmy się poczuć przez chwilę jak w zielonym zagajniku. Dotknąć, powąchać, rozetrzeć, zadać pytanie i otrzymać kompetentną odpowiedź od fachowca, który z zamkniętymi oczami potrafi rozpoznać po kształcie szyszki z jakiego drzewa iglastego szyszka ta pochodzi. Czy wiecie, że gatunek drzewa można rozpoznać po ciężarze a ptaki mogą bez konsekwencji zdrowotnych zjadać trujące owoce cisu pospolitego? Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku już to wiedzą!

Wizyta była też okazją do zajrzenia do galerii, gdzie jeszcze tylko przez kilka dni można obejrzeć wystawę „Drzewa” udostępnioną nam przez Wydawnictwo Dwie Siostry.