Migająca Noc Bibliotek

Noc Bibliotek w bibliotece w Mościsku powiodła nas w tym roku w „świat bez dźwięku. Bez głosów ludzi, bez muzyki, bez dźwięków radia, telewizji, komputerów i telefonów. Bez śpiewu ptaków, szczekania psów, szumu przejeżdżających samochodów i wszystkich innych odgłosów, które słyszymy na co dzień”.

Nasze zaproszenie przyjęła Pani Magdalena Jagła, która na co dzień przybliża najmłodszym tajniki języka migowego. Czas z nią spędzony minął zdecydowanie za szybko! Potrafimy wymigać nasze imiona, podstawowe zwroty, nazwy zwierząt i czynności. Wiemy też jak powiedzieć w mig – NOC BIBLIOTEK!

Wspólne zabawy z literaturą i słowotwórstwem wypełniły nam szczelnie czas a nocne szukanie tytułów między mrocznymi regałami podniosło temperaturę bez wykorzystywania grzejników – czysta oszczędność. Do dyspozycji mieliśmy również film towarzyszący tegorocznej akcji Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica, oraz twórczą zabawę z kreatywnego pisania.

cyt. „Powiedz to w mig” Rasa Janciauskaite, Wydawnictwo Dwie Siostry. Książka DKK