Gala operowa w Pałacu Goetz z udziałem dziecięcego chóru z Tuszyna

Piękne wnętrza Pałacu Goetz 9 i 10 października wypełniła muzyka i światła. Na zaproszenie Huberta Zapióra nasz młody chór z Tuszyna wystąpił na niezwykłej gali operowej. Obok sławnego barytona na scenie pojawiła się także Aleksandra Olczyk (sopran) Piotr Buszewski (tenor). Na fortepianie zagrała Anna Marchwińska.     

                                                                                          Hubert Zapiór ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Akademię Teatralną w Warszawie. Osobiście 28 września w Tuszynie służył radami i nieocenioną pomocą przy ostatnich próbach przed wyjazdem do Brzeska.         

Program „Most the Music” rozpoczął się we wrześniu 2022 roku. Chór pod batutą Pauliny Pycki miał już możliwość zaprezentować swoje umiejętności na koncertach m.in. w Pałacu w Kiełczynie oraz w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.                                                                

Chór, który powstał w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, kontynuuje swoją muzyczną edukację, szkoląc głosy, mając możliwość indywidualnego uczestnictwa w kulturze i poznając kolejne utwory i osobistości muzycznej sceny. Może wśród nich już wykluwa się nowy wybitny głos, który porwie słuchaczy wykonaniem arii, uwertur i duetów.

         Październikowy wyjazd młodych artystów zasponsorowany został przez Fundację Most the Most.

D.W.