Na wyprawę z Krzysztofem Pławeckim

Czy znacie królewskie insygnia? 16 października przedszkolaki w Dzierżoniowie i Uciechowie mogły poznać książkę „Niekrólewska wyprawa” Krzysztofa Pławeckiego i wraz z autorem, który pojawił się osobiście w dwóch przedszkolach, udać się w literacką podróż z królem Janem.

Dzierżoniów

Przedszkolaki z  Gminnego Przedszkola Wielka Przygoda w Dzierżoniowie otrzymały w prezencie egzemplarz książki a w zamian zasypały pisarza niespodziankami. Był nawet taniec, przygotowany specjalnie na tą okoliczność.

Uciechów przywitał Krzysztofa Pławeckiego pięknie przebarwiającymi się liśćmi, słońcem i dziecięcymi uśmiechami, których nie zabrakło na spotkaniu z przedszkolakami. Autor opowiedział o swoich książkach, podzielił się pomysłami, z których powstaje kolejna pozycja i zainspirował najmłodszych do odkrywania swoich talentów. Szesnastozgłoskowiec, jakim pisana jest książka, pozwolił dzieciom poznać nowe słowa i przenieść się na chwilę do średniowiecza.     Autor jest jednocześnie prawnikiem i prezesem zarządu Fundacji LexCultura we Wrocławiu. Na zaproszenie naszej biblioteki Krzysztof Pławecki odwiedził także podopiecznych Gminnego Domu Senior+ w Dzierżoniowie. Na spotkaniu mówił w przystępny sposób o metodach bezpiecznego, odpowiedzialnego i efektywnego korzystania z Internetu i technologii cyfrowych oraz podstawowych praw, jakie przysługują seniorom jako konsumentom.

Dzierżoniów