Dyskusyjny Klub Książki w jesiennej odsłonie

Czy śniła się Wam ostatnio książka? Jeżeli we śnie czytasz ją z wielką powagą, to znak, że nie ominą Cię zaszczyty i przywileje, natomiast kupowanie jej we śnie zapowiada, że przyniesiesz korzyści sobie i innym. 9 listopada z Dyskusyjnym Klubem Książkiw Mościsku i Michałem Rusinkiem wyruszyliśmy w podróż po krainie snów. Sennie na szczęście nie było. Jedyny na rynku wydawniczym sennik dla dzieci dostarczył nam wiedzy na temat 24 wybranych marzeń sennych. Wiersze autora dopełniają oniryczne ilustracje Marii Brzozowskiej. Pomogły naszym małym gościom wysłać do plastycznej krainy snów pierwsze litery swoich imion i z dystansem spojrzeć na nocne koszmary.

Motyle Książkowe w Ostroszowicach równie uważnie słuchają, komentują i przeżywają losy książkowych bohaterów. Mnóstwo mądrych sentencji o przyjaźni, poszukiwaniu domu i innych ważnych sprawach poznały dzieci z Gminnego Przedszkola, dzięki książce ,,Chłopiec, kret ,lis i koń” Ch. Mackesy. Latający koń, roztropny lis, wątpiący kret i zagubiony chłopiec nareszcie dotarli do celu, ale dzieci z żalem rozstawały się z bohaterami tej wspaniałej książki. Wtorkowe czytanie w przedszkolu to już tradycja. Cykliczne spotkania z dziećmi i dyskusje o ważnych sprawach pozwalają słuchaczom uwolnić emocje. ,, – Prosząc o pomoc, wcale się nie poddajesz – powiedział koń . – Przeciwnie, pokazujesz, że nie chcesz się poddać.”

Ostroszowice

Dorośli również nie próżnują. Grupa Twórcza w Ostroszowicach eksperymentuje i podczas spotkania w czwartek 2 listopada wykonała piękne świece żelowe oraz z pszczelego wosku. Nie zabrakło także pachnących mydełek i uśmiechów wyniesionych w jesienny zmrok z biblioteki.

Ostroszowice