Podaruj dobre chwile

Środa w kiełczyńskim pałacu to już niemal pewnik dobrze spędzonych chwil.  8 listopada odbyło się spotkanie społeczności seniorskiej, działającej przy Klubie Seniora w Kiełczynie. Wydarzenie zaszczyciła obecnością zastępczyni wójta, Pani Jolanta Zarzeka. W pierwszej części, na zaproszenie dyrektorki Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Pani Justyny Kaczorowskiej, odbył się wykład z prawa konsumenckiego, prowadzony przez prezesa Fundacji Lex Cultura, Pana Krzysztofa Pławeckiego.                                     

Wspaniały poczęstunek przygotowało KGW Tuszyn, na czele z Gospodarstwem Rolnym Szczypiorki. Posiłek powstał w ramach realizowanego z Fundacją Biedronki Programu „Danie Wspólnych Chwil”. Ma on przeciwdziałać samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu i  zachęcenie seniorów do wyjścia z domu oraz spędzenia czasu z innymi ludźmi.         

Mając na uwadze zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości postanowiono także zająć seniorów kreatywną aktywnością. W części artystycznej odbyły więc  warsztaty tworzenia kotylionów. Poprowadzone zostały przez Stowarzyszenie „Wzgórza Kiełczyńskie”, reprezentowane przez Panią Dorotę Wojciechowską i wspieraną przez Panią Elżbietę Kędzierską-Dydo, dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Agnieszkę Koprowską, która udzielała fachowych porad.         

Wyjątkowy klimat odrestaurowanego pałacu wypełniły dźwięki pieśni patriotycznych. Pan Mirosław Grabowski, kierownik Dziennego Gminnego Domu Seniora w Dzierżoniowie zadbał o przystępną formę karaoke, która zyskała aprobatę zgromadzonych gości. Dobrze spędzony czas buduje dobre relacje i budzi nadzieję na kolejne, zimowe już  miesiące.