Zawsze jest czas i miejsce na czytanie!

Biblioteka w Piławie Dolnej zainaugurowała realizację dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, która przeznaczona będzie na zakup nowości czytelniczych i promocję czytelnictwa.

Realizując założenia programu, już po raz drugi zgłosiliśmy swoje uczestnictwo w projekcie czytelniczym w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – CZYTANIE NA POLANIE”.

Głównymi celami akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcanie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dziękujemy serdecznie za udział w wydarzeniu dyrekcji ZSP Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz za pomoc w organizacji czytania w plenerze pani Danucie Leszkowicz.

D.G.

Do akcji włączyła się także Biblioteka w Uciechowie. Uciechowskie przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie poznawały 14 czerwca przygody krowy Matyldy, która akurat w tym dniu nie była w humorze. Małym czytelnikom na szczęście dobry nastrój dopisywał, była chwila relaksu, wesoła zabawa i słodki poczęstunek.