Wakacje z baśniami braci Grimm

Do końca sierpnia w Galerii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku można oglądać wielkoformatowe ilustracje Marcina Minora z książki „Baśnie wybrane braci Grimm”.

Marcin Minor jest autorem poetyckich, rozpoznawalnych obrazów ilustrujących liczne książki dla dzieci oraz gry planszowe. Ukończył Europejską Akademię Sztuk na wydziale malarstwa; jest pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą, a także miłośnikiem architektury, komiksu i realizmu magicznego.

Wystawa została stworzona we współpracy z Wydawnictwem Media Rodzina z okazji premiery najnowszego wydania baśni Wilhelma i Jakuba Grimmów. Wyjątkowego wyboru i przekładu dokonała Eliza Pleciul-Karmińska, na podstawie II wydania z 1819 roku.

We wstępie do wystawy czytamy: „Ekspozycja jest zaproszeniem do świata baśni poprzez sztukę, zaproszeniem do świata wyobraźni Marcina Minora. Autor oddał artystyczny hołd klasykom poprzez nastrojowe, budzące wyobraźnię prace, pełne głębokich barw i niezwykłych niuansów”.

Wydawnictwo Media Rodzina