Święta to czas cudowny, magiczny, ale czy najmłodsi wiedzą jakie tradycje są z nimi związane? Na pewno wiele o tradycjach mogą powiedzieć młodzi czytelnicy biblioteki w Tuszynie. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodach pewnego Michała z książki „Cudowne Boże Narodzenie”  dzieci opowiedziały o swojej wigilii, o prezentach, wigilijnej kolacji. Już wiadomo kogo odwiedza Mikołaj, Gwiazdor, Śnieżynka.
Dzieci zrobiły także wieniec bożonarodzeniowy. Ozdoba to nic innego jak wycięte z papieru odbicie ich małych dłoni. Udekorowane, ozdobione cekinami, kokardkami stworzyły dekorację, która bez wątpienia pięknie przyozdobi drzwi. Dzieci odkryły, że wspólna praca daje efekty, bo przecież wieniec nie może powstać z dwóch wyciętych elementów.

Jak co roku w Bibliotece w Tuszynie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których wykonywaliśmy samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne. Tym razem stworzyliśmy ozdoby choinkowe. Powstały piękne zawieszki, które na pewno przyozdobią domowe choinki.  Poznaliśmy także przepis na „zimną” porcelanę, a gotową masę przekształciliśmy w cudowne dekoracje bożonarodzeniowe. Nauczyliśmy się także pięknie pakować prezenty. Z papierów scrapbookingowych powstały opakowania podarków, na których rozgościł się czerwononosy Rudolf.

Zajęcia odbyły się w ramach Świątecznych Impresji Bibliotecznych, projektu realizowanego w każdej bibliotece w naszej gminie.

M. A-T.