Czytanie dzieciom to prawdziwa przyjemność.

,,W dzisiejszych czasach zastanawiamy się często nad tym, dlaczego dzieci nie czytają. Wyniki badań psychologów wskazują na to, że najważniejszym faktem jest osobisty przykład w rodzinie, gdzie czytają dorośli, dzieci zazwyczaj nie mają z czytaniem problemów. Ponieważ wiemy, że w wielu rodzinach nie ma zwyczaju wspólnego czytania, próbujemy od kilku lat wprowadzić w bibliotekach inny wariant: Wieczorne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Celem tego czytania jest zainteresowanie dzieci lekturą, pokazanie im piękna słowa mówionego i uroku wspólnego głośnego czytania. I to wszystko w jeden czarodziejski wieczór na wielu miejscach naszej planety.” Ten cytat zaczerpnięty z listu od czeskich bibliotekarek mobilizuje nas do zaproszenia dzieci w wieku od 6 do 8 lat na niezapomniany wieczór w bibliotece w Ostroszowicach. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy w bibliotece! Na dzieci czeka interesujący i urozmaicony program! Zapraszamy serdecznie !

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Filia w Ostroszowicach, Rada Sołecka wsi Ostroszowice.

M.K.