Wartość własnoręcznie wykonanego dzieła jest nieoceniona. Obecnie bardzo modne jest przekształcanie zużytych bądź nieużytecznych przedmiotów i nadanie im103 nowego blasku oraz przeznaczenia. Home Made przechodzi swój renesans.
24 maja w bibliotece Grupa Twórcza pod kierunkiem Emilii Wojdyło postanowiła poddać się temu trendowi, któremu zazwyczaj towarzyszy fascynacja upcyklingiem i wykonać niepowtarzalne przedmioty typu: świeczniki, salaterki, tortownice, cukierniczki itp. Przyniesione przedmioty za szkła i metalu z wyczuciem dobrane i dopasowane, a przy tym ozdobione błyskotkami, znakomicie prezentują się i cieszą nie tylko wykonawców tych dzieł. Uczestnicy bibliotecznych warsztatów w Grupie Twórczej w pełni podzielają słowa Cecelii Ahern:

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia,
że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

mk