Pobaw się twórczo językiem wspólnie ze swoim smykiem!

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku ok. 4-8 lat i rodzicach, którzy na co dzień towarzyszą im  w rozwoju mowy i z zaciekawieniem obserwują, jak dzieci tworzą język.
Zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza to zabawy — gry słowne oraz czytanie tekstów literackich, które są okazją do odkrywania znaczenia słów, pobudzają wyobraźnię i dodatkowo zachęcają do tworzenia słownika domowego – rodzinnego archiwum słów. Druga zaś to warsztaty plastyczne, których celem jest utrwalenie w formie obrazkowej rodzinnych słówek, powiedzonek, a także dziecięcych neologizmów.
Pomyślcie o Waszych domowych wynalazkach słownych i przynieście je ze sobą na warsztaty!

Termin: 28.09.2019 r./sobota

Czas trwania: 2 godz. /11.00-13.00

Miejsce: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, ul. Kolejowa 12b, Mościsko