Czy wiecie co to jest ,,Śmietankowy Poranek?” Taką nazwę dla swojej śmietankowo-kokosowej kulki otulonej czekoladową woalką wymyśliła Gąska Waleria. 12 kwietnia w ostroszowickiej filii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta dzieci z przedszkola wspaniale bawiły się na Czekoladomanii. Z zaciekawieniem wysłuchały książki Joanny Krzyżanek ,,Cecylka Knedelek i fabryka czekolady”. Szczególnie podobał się słuchaczom fragment o wymyślaniu składników do czekoladowych specjałów oraz wymyślaniu nazw do własnoręcznie wykonanych ozdób na mufinkach. I tak powstały czekoladowe babeczki o nazwach:

Szalony Max -Bartuś
Czyściuszek – Dawidek
Mini czekoladka – Karolek
Serduszkowa babeczka-Julia
Czas ozdabiania babeczek to niezwykle zajmujący proces. Dzieci miały do wyboru rozgrzaną czekoladę, kolorowe posypki, oraz wzory postaci z ulubionych bajek. Wszystko przebiegało bardzo precyzyjnie do czasu, gdy dzieci zapragnęły pomalować buzie kolegów. Zrobiło się bardzo wesoło… Na zakończenie spotkania dla całkowitego szczęścia dzieci pokolorowały podobizny Cecylki i Gąski Walerii, a piękne czekoladowe wytwory będą cieszyły oczy w domach małych cukierników. Bardzo dziękujemy Paniom: Patrycji Wojtachnie za upieczenie babeczek i prowadzenie wspaniałego spotkania dla dzieci, Małgorzacie Porębskiej za pomoc dzieciom w twórczej pracy oraz nauczycielce Ewie Klaus za wspieranie dzieci podczas pracy w grupach plastycznych. Czekoladomania w naszej bibliotece dała dzieciom mnóstwo radości. Uszczęśliwione, że poznały nowych bohaterów książkowych rozróżniały smaki czekolady, dowiedziały się o wartościach zdrowotnych kakaowca i przeżyły odkrywcze chwile, którymi z pewnością podzielą się z najbliższymi.

Było wspaniale! Biblioteka to więcej niż myślisz!

Maria Kirkiewicz DKK w Ostroszowicach