DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU                          plakatSzacunek jest pojęciem, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje bardzo niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie. Cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobia – to tylko krótka lista.
06 lutego, podczas spotkania w bibliotece w Mościsku, próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na kilka pytań dotyczących cyberprzemocy. Historie, oparte na prawdziwych zgłoszeniach przesyłanych do telefonu zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, zrobiły wrażenie na uczniach klas V-VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni funkcjonariusze Komendy Policji w Dzierżoniowie – sierż. Barbara Gaweł oraz asp. szt. Andrzej Kłos, którzy na bieżąco profesjonalnie komentowali pojawiające się na ekranie zdarzenia.Schylając głowę nad telefonem lub ekranem komputera zawsze należy pamiętać o swojej obecności w sieci. Pozornie niewinny komentarz lub brak reakcji na złośliwe posty to również krzywdzenie innych. Za agresję w sieci grożą konsekwencje a anonimowość to często jedynie złudzenie co potwierdzili nasi goście. Podkreślili również, że szacunek, który będziemy sobie nawzajem okazywać w sieci może zaprocentować w najmniej spodziewanym momencie naszego życia.

policja logo

D.W.