Kubuś Puchatek, sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a, mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia, ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok) [1]. Dzieci w tuszyńskiej bibliotece spotkały się z przesympatycznym misiem, który przygotował dla nich szereg zabaw i zagadek.

Po wysłuchaniu fragmentu książki „Kubuś Puchatek” dzieci wzięły udział w quizie. Wykazały się doskonałą wiedzą na temat przyjaciół Krzysia. Bez problemu  odgadywały jakiego bohatera dotyczy zagadka. Zwróciły szczególną uwagę na Prosiaczka, zawsze wystraszonego, któremu narysowały piękne sny, aby więcej już się nie bał. Ważny okazał się także Kłapouchy, który wiecznie gubił swój ogon i widział świat raczej w ciemnych kolorach. Dzieci, pokonując specjalny labirynt, udowodniły, że wszystko jest do wykonania, trzeba tylko bardzo się postarać. Świetna okazała się również zabawa z Tygryskiem, który uwielbia brykać. Spalono przy tym mnóstwo kalorii, dlatego też energii dostarczyły pyszne, miodowe ciasteczka.

Na koniec zajęć młodzi czytelnicy otrzymali specjalną zakładkę, którą ozdobili sami. Posłuży ona na pewno podczas lektury „Kubusia Puchatka” oraz innych ciekawych książek, które bez problemu można znaleźć  w bibliotece.

M. A.T.

[1] https://www.kalbi.pl/dzien-kubusia-puchatka