Koniecznie przeczytajcie z dziećmi tę książkę. A nawet czytajcie wielokrotnie…

Pouczająca książka Raquel Diaz Reguera Dziewczynki latają wysoko, przeczytana w bibliotece dla pierwszej klasy, wywołała dyskusję na temat czy dziewczynki mogą mieć takie same marzenia jak chłopcy.
To bardzo pouczająca, dodająca wiary w siebie książka.
Natrafiłam na znakomitą rekomendację tej lektury autorstwa Magdy Kwiatkowskiej-Gadzińskiej:

Tę książkę powinna dostać i przeczytać każda dziewczynka. Nie musi po tym od razu zostać pilotką ani skrzypaczką. Może wykonywać każdy zawód, do którego tylko będzie miała predyspozycje, może podróżować, marzyć i zawierać nowe znajomości. Autorka w piękny i zrozumiały dla dzieci sposób opowiada o złośliwości losu, o ludziach, którzy chętnie podcinają skrzydła innym i tych, którzy mimo wszystko zawsze wierzą w drugiego człowieka. Bo przesłanie tej książki jest optymistyczne i zachęca do działania. I w tym właśnie tkwi siła tej opowieści. To naprawdę wartościowa, a do tego pięknie zilustrowana książka z mocnym i ważnym przekazem.
To lektura obowiązkowa dla każdego młodego człowieka. Niech nikt z nich nigdy nie straci wiary w siebie.
Nasze wspaniałe spotkanie z pierwszakami w dniu 25 września rozpoczyna fascynującą przygodęm w królestwie książek! Dyskusyjne Kluby Książki pozwalają dzieciom zrozumieć świat!

Dziękuję wychowawczyni klasy pierwszej pani Alicji Najwer za wspaniałą interpretację czytanej książki.

 

Maria Kirkiewicz
DKK W Ostroszowicach