Strumień świadomości, jak każdy strumień, płynie korytem…
/DeathlyHallow/
                                         
                                                                        Klub Gier Planszowych w Ostroszowicach już działa!

DOLORES to pierwsza gra planszowa, z którą zmierzyli się klubowicze we wtorek 9 października w nasze bibliotece. Zapowiedź przeżycia pirackiej przygody podczas gry planszowej okazała się wspaniałym pomysłem na wielką przygodę.
W opisowej części gry czytamy:
   Żaglowiec o imieniu Dolores, nazwany na cześć małżonki bogatego armatora
  z Kadyksu, właśnie rozbija się o skały. Fale wymywają z pokładu skrzynie z drogocennym ładunkiem i wyrzucają je na brzeg. Podział łupów nie jest prostym zadaniem.  Czas nagli, a o świcie przybędzie straż przybrzeżna. Aby nie dopuścić do niepotrzebnego rozlewu krwi, piraci stworzyli swój własny rytuał.
Po wstępie dotyczącym ustalenia zasad obowiązujących w naszym klubie z ciekawością otworzyliśmy skrzynie i zaczęliśmy dzielić cenne łupy! Opcjonalnie skorzystaliśmy z możliwości walki na gesty. Kluczem do rozpoczęcia pojedynku były słowa: Do-lo-res!
Gra rozpoczęła się na dobre…
Ta ekscytująca treść dostosowania do wieku uczestników ma jeszcze wiele wariantów. Postaramy się za miesiąc poznać je w całej okazałości.
Dziękujemy firmie Granna za przysłanie tak świetnej gry stolikowej, a jej autorom Bruno Faidutti oraz Ericowi M. Lang za doskonały pomysł.
W naszej zabawie uczestniczyły dzieci z klasy trzeciej z panią Alicją Najwer.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

mk