logoMiło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta znalazła się w gronie 85 bibliotek z całej Polski przyjętych do projektu „Kodowanie w bibliotece”. Już niedługo pojawi się u nas zestaw, na który składać się będą: trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! oraz trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).
Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi. Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim – pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

Biblioteka w Mościsku jako jedna z pięciu na Dolnym Śląsku będzie mogła we wszystkich swoich filiach zaproponować najmłodszym zajęcia z kodowania i ciekawe zabawy z robotami.

photon do zajawki.jpg.2018-03-01-11-46-15