W ramach Tygodnia Bibliotek 9 maja dzieci z Gminnego Przedszkola w Piławie Dolnej po raz kolejny gościły w progach Biblioteki Publicznej w Piławie Dolnej. Tym razem w majowych spotkaniach z książką dzieci dowiedziały się o drodze książki od autora do czytelnika, poznały różnicę między księgarnią a biblioteką oraz co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki. Rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i wierszyków dla dzieci. Biblioteka to miejsce przyjazne dla każdego. Gdy rodzic czyta dziecku, to rozwija jego wyobraźnię, buduje z nim więź, obdarowuje je swoją obecnością. Jeśli dziecko widzi, że rodzice czytają – samo też chętnie sięgnie po książkę. W Tygodniu Bibliotek chcemy szczególnie zwrócić uwagę na promowanie czytelnictwa i bibliotek. Akcja odbywa się zawsze w maju zaczynając 8 maja w Dniu Bibliotekarza.

„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę… Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele.”

Arturo Perez – Reverte

Zapraszamy do Bibliotek przez cały rok.

W. Kun