Dzień Matki to chyba najważniejsze święto dla każdego dziecka. Mama jest najukochańsza, najpiękniejsza, najważniejsza. Nie mogło zatem zabraknąć ręcznie wykonanych podarunków od swoich pociech. Dzieci w tuszyńskiej bibliotece wykonały przepiękne laurki. Kwiaty wykorzystane do ich stworzenia powstały w sposób nietypowy. Wykorzystano do nich farbę oraz… płyn do naczyń. Piana, która powstała po dmuchaniu w miksturę, odbita na papierze stworzyła śliczne peonie i hortensje. Mali czytelnicy wysłuchali wierszy o mamach i zastanowili się jak obchodzić Dzień Matki przez cały rok. Troszkę starsi wykonali dla swoich mam urocze szkatułki na biżuterię. Zwykle patyczki laryngologiczne, kolorowe kwiaty, klej na gorąco i sporo cierpliwości to doskonały przepis na świetne prezenty.

Wszystkim mamom życzymy najpiękniejszych chwil. Wasze dzieci to najprawdziwsze skarby, które wkładając tyle pracy w wykonanie prezentu udowodniły jak bardzo was kochają.

Zapraszamy do biblioteki.

M.A.T.