Przygody kota Filemona, Franklin, Król Lew, Martynka, Podróże Neli, Calineczka – to tylko niektóre z pozycji książkowych dla dzieci, które znalazły się na stołach w Bibliotece Publicznej w dobrym towarzystwie dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej. W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci młodzi czytelnicy oglądali i komentowali przeglądane przez siebie pozycje z literatury dziecięcej. Mówili o swoich ulubionych bajkach, opowiadaniach i wierszach. Z biegiem lat gusta dzieci chyba się nie zmieniają, bo wśród książek ulubionych, wymienianych przez dzieci, znalazł się Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek oraz wiersze Brzechwy i Tuwima, cenione przez ich starsze rodzeństwo i rodziców.

Dziękuję za sympatyczne spotkanie przy książce i pracach plastycznych.

Przygoda z książką nie kończy się nigdy – dbajmy o to.

Zapraszam do Biblioteki.

Wanda Kun