• 23 listopada Biblioteka w Piławie Dolnej gościła uczniów klas I i III  Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej. Celem naszego spotkania stała się literatura dziecięca autorstwa Tove Jansson, jej kultowe książki o Muminkach. Pani Jansson była znaną pisarką, ilustratorką i rysowniczką. To ona stworzyła przezabawne trolle-Muminki, które w krótkim czasie znane były na całym świecie.
    Uczniowie z klasy VII – Klaudia Ostrowska i Kamil Kasztelan – przeczytali dla swoich młodszych kolegów fragmenty książki „Lato Muminków”. Wspólnie malowaliśmy wizerunek Muminka i innych bohaterów z Doliny Muminków. Dzieci bliżej poznały postacie występujące w opowiadaniu: Małą Mi, Tatusia Muminka, Mamę Muminka, Pannę Migotkę, czy Włóczykija. W trakcie naszego spotkania, towarzyszyła nam piosenka o Muminkach oraz obejrzeliśmy fragment animacji filmowej  pt. „Wiosna Muminków”.
    Dziękuję pani Renacie Kajkowskiej oraz Joannie Mrzygłód za pomoc przy realizacji spotkania a dzieciom za aktywność.
    Zachęcamy Was do przeczytania książek Tove Jansson o sympatycznych Muminkach i ich przyjaciołach.Dziękuje za ciekawe pełne optymizmu spotkanie.

  • W. Kun