Grupa Twórcza działająca przy bibliotece w Ostroszowicach uczestniczyła w dniu 11 maja 2018 r. w fantastycznym wydarzeniu pod nazwą:

MY DLA WAS – WY DLA NAS

Druhowie Sławek Oleksak i Paweł Guczwiński zaprosili do Remizy OSP, oprócz seniorów, także wspaniałych harcerzy z Bielawy. Bardzo gościnnie podejmowali nas druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ideą tego spotkania była integracja pokoleń. Cel został całkowicie osiągnięty! Z punktu widzenia Grupy Twórczej możemy stwierdzić, że było to niesamowicie interesujące i pouczające wydarzenie. MY dorośli pokazaliśmy młodym jak ozdobić mufinki inspirując się darami natury. Stokrotki, mięta, płatki jadalnych kwiatów czy inne rośliny posłużyły do wykonania przez młodzież niepowtarzalnych słodkości.
Pani Patrycja Wojtachna upiekła ogromną ilość babeczek i udzieliła instrukcji jak należy zarządzać produktami, by nikomu nic nie brakło, cieszyło oczy i kubki smakowe. Pani Emilia Wojdyło pokazała młodzieży jak wykonać piękne wiszące makramowe ogrody i zachęcała do ukwiecania otoczenia.Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Harcerze pokazali nam jak należy wykonywać komendy: baczność i spocznij. WY, kochani Gospodarze spisaliście się znakomicie! Przypomnieliście nam o odliczaniu na zbiórkach, pokazaliście jak udzielać pierwszej pomocy w zagrożeniach a także zaprosiliście nas do grywalizacji.
Gra terenowa na niewielkim terenie pokazała nam, że w grupie należy działać stanowczo, trzymać się zasad i być uczciwym.
Nauczyliśmy się także jak należy w sytuacji zagrożenia filtrować wodę, zawiązać węzły czy prawidłowo bandażować urazy…
W razie Apokalipsy możemy mieć nadzieję, że przetrwamy dzięki Waszym radom i pomysłom! Jako osoby dorosłe możemy Wam kochani młodzi przyjaciele podziękować za niezapomniane chwile w Remizie Strażackiej. Jesteśmy pod wrażeniem wielkiego spokoju, opanowania
i mądrości bardzo młodych ludzi. Nauczyliśmy się od WAS przede wszystkim tego, że jesteśmy sobie nawzajem bardzo potrzebni!

Dziękujemy za ten wspaniały przykład pięknej postawy opartej na szacunku do siebie i innych.

Grupa Twórcza