Narodowe Czytanie kolejnego tekstu z Antologii Niepodległości
                                                              podczas nietypowej lekcji historii w bibliotece w Ostroszowicach.

26 września uczniowie piątej klasy uczestniczyli w wyjątkowym wykładzie na temat wybranego utworu z listy 44 tekstów Antologii Niepodległości.
Hymn Boże coś Polskę autorstwa Alojzego Felińskiego pokazuje jak bogata i fascynująca jest historia naszego narodu. Droga do niepodległości była kręta i naznaczona cierpieniem wielu ludzi. Prelegent Janusz Głód w bardzo interesujący sposób opowiadał o dziejach tego wspaniałego hymnu. Zanim uczniowie odśpiewali tę uroczystą pieśń wspaniale opowiadali o tym jakie wsparcie dawała ta pieśń wszystkim Polakom.
Według uczniów te słowa znaczyły dla Polaków bardzo wiele:
Dacie radę!
Będziecie na mapie!
Wierzcie w siebie!
Nie ulegajcie!
Podniesiecie Polskę na nogi!
Wasza śmierć nie pójdzie na marne!
Nie traćcie ducha!
Bądźcie wierni Ojczyźnie!

Na zakończenie spotkania uczniowie z empatią i powagą odśpiewali tę patriotyczną pieśń.
Dosłownie drżały mury przy słowach:  Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!
To była dobra lekcja szacunku i patriotyzmu.

W bibliotece dzieją się rzeczy niezwykłe!

M.K.