Zakończył się beztroski czas ferii. Czeka nas powrót do szkoły, codziennych obowiązków i kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami rzeczywistość.  A co się działo w bibliotece w Owieśnie  podczas tego dwutygodniowego wypoczynku zimowego? Zapraszamy do relacji. Podczas ferii w bibliotece dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem  „Zgaduj zgadula”, podczas których rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy. Nie zabrakło akcentów sportowych – odbywały się różne gry i zabawy ruchowe. Wszyscy świetnie bawili się również przy grach planszowych, czy też wykonując proste przedmioty uzyskane drogą recyklingu, np. z rolek po papierze toaletowym wykonując kwiaty. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty średniowieczne, gdzie uczestnicy brali udział w zajęciach kulinarnych wykonując samemu podpłomyki  oraz ćwiczeniach z heraldyki wykonując „współczesny” herb.  Na zakończenie ferii w bibliotece czekała na dzieci niespodzianka ufundowana przez Stowarzyszenie „Razem dla wsi” – wizyta w  McDonaldzie zakończona wspólną inicjatywą pn. „Od zmierzchu do Świtu w Bibliotece”- nocne spanie w bibliotece.

Wszystkim, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.