logo BNMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 20 marca 2018 r. zatwierdził kryteria i zasady rozdziału dotacji na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2018.  Budżet Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w tym roku wynosi 26,5 mln zł i umożliwia zakup książek, multimediów, wydawnictw nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta otrzymała 7 700 zł. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli zakupić dla Państwa kolejne wartościowe tytuły, intrygujące, nurtujące, pomagające szukać nowych kontekstów a także oderwać się od codziennych problemów.

Zapraszamy do BIBLIOTEK !!!