W dniu 21 listopada Aniołkowa biblioteka w Ostroszowicach zaprosiła pierwszaków z nauczycielką Elżbietą Juziuk-Janicką na cykliczne spotkanie w ramach IMG_0868projektu: Artystycznie- kreowanie-wychowanie. Opowiadanie Pod Psim Aniołem ,ze zbioru Baśnie o Aniołach Marcina Przewoźnika, pomogło dzieciom zrozumieć i utrwalić potrzebę pomagania zwierzętom.

Każdy z nas może być Aniołem, to wielkie odkrycie dotyczące rozmowy o empatii w relacjach ze zwierzętami, zachęciło dzieci do przygotowania pacynkowego teatrzyku , w którym dominowały zwierzęta: krowa, kot, myszka, piesek.

A czy przytułek  Pod Psim Aniołem istnieje naprawdę?

Może to tylko bajka, a może nie.

Na wszelki wypadek sprawdźcie w Internecie

zachęca autor tej wspaniałej książki o Aniołach! Spotkanie z książką  Baśnie o Aniołach wpisuje się znacząco w Biblioteczne Impresje Świąteczne, które realizowane są  już od kilku lat.

M.K.