Święta Bożego Narodzenia niestety już za nami. Pomogły się do nich przygotować Świąteczne Impresje Biblioteczne, które jak co roku realizowano we wszystkich filiach. Różnorodność proponowanych zajęć sprawiła, że czytelnicy w każdym wieku mogli znaleźć coś dla siebie. Seniorzy w Mościsku własnoręcznie wykonali zgrabne wieńce i stroiki świąteczne. Młodsi zrobili papierowe choinki. Każda z nich była inna i niepowtarzalna. Pięknie wyglądały także świąteczne witraże.
Adwentowe lampiony, pachnące mydełka i świeczki do stroików w ostroszowickiej bibliotece przyciągnęły jak zwykle liczne grono pozytywnie zakręconych ludzi. Piernikowe szaleństwo Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ostroszowic oraz Grupy Twórczej działającej przy Bibliotece w Ostroszowicach zaowocowało 3 miejscem w Konkursie Piernikowym Miasta Dzierżoniów.  Jurorom bardzo spodobała się budowla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie!
W Uciechowie można było wsiąść do Ekspresu Polarnego z książki Chrisa Van Allsburga. Ci, którzy doczepili swoje wagoniki na pewno usłyszeli dźwięk srebrnego dzwonka z sań Świętego Mikołaja. Mogli także wykonać własnoręczne kalendarze adwentowe i zajrzeć do kalendarza bibliotecznego, gdzie czekały na najmłodszych drobne niespodzianki.
Jak powinien wyglądać wigilijny stół? Można się było tego dowiedzieć na warsztatach w bibliotece w Tuszynie. Najmłodszym przypomniano najpiękniejsze świąteczne opowieści a dorośli mogli chwycić za nożyczki, klej i papier tworząc własne kartki z życzeniami. Sporym zainteresowaniem cieszył się Gwiazdkowy Kiermasz Książek, gdzie można było do woli kartkować pachnące nowością pozycje.
Bibliotekę w Piławie Dolnej opanowały wesołe choinki. Ich młodzi twórcy mogli w trakcie ich wykonywania posłuchać wierszy i opowiadań w świątecznym nastroju. To tutaj też powstało najwięcej kartek dla chorych dzieci z oddziału onkologicznego. Do akcji „Wylosuj Anioła” przyłączyła się też biblioteka w Roztoczniku, która zainicjowała akcję w naszych bibliotekach  i filia w Uciechowie. Gruba koperta z ponad 50 kartkami wyruszyła w podróż na początku stycznia.
Filia w Roztoczniku pachniała nie tylko dobrymi słowami z kartek ale i piernikami, których pieczenie i dekorowanie sprawiło wszystkim wiele radości. Na warsztatach powstało też sporo pięknych ozdób choinkowych, które oczywiście można było zabrać ze sobą do domu. Doskonała zabawa czekała też na chętnych do udziału w tegorocznych Jasełkach.
Grudzień był również czasem przygotowań do Jasełek w bibliotece w Owieśnie. Okazały się one świetną integracją dla czytelników i mieszkańców.  Przygotowanie strojów, pilnowanie tekstów i szykowanie dekoracji pomogło odkryć kilka ukrytych talentów.
Powyższe przykłady to tylko część z ponad dwustu godzin, które czytelnicy i użytkownicy bibliotek mogli spędzić razem podczas Świątecznych Impresji Bibliotecznych, przygotowując się wspólnie do tych najcieplejszych w najzimniejszej porze roku świąt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim stowarzyszeniom, organizacjom i prywatnym osobom, które włączyły się do przygotowań służąc radą i pomocą, silną dłonią i uśmiechem.