O odkrywaniu talentów dowiedzieli się mali czytelnicy na spotkaniu bibliotecznym w Tuszynie. Pomogła w tym książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Bohaterka utworu, mała Vashti, przekonana o swoim braku talentu, w końcu uwierzyła w swoje zdolności i stała się podziwianą artystką w szkolnej galerii sztuki. A wszystko zaczęło się od małej kropki…  Nie pozostało zatem nic innego jak stworzyć swoje własne kropki. Były kropki kolorowe, małe, duże, wycinane, a nawet wyklejane plasteliną. Obrazy koniecznie musiały zostać umieszczone w ramie. Dzieci stworzyły istne arcydzieła. Na pewno umieszczone w klasowej galerii ucieszą niejednego odbiorcę sztuki.

Zapraszamy do biblioteki. Znajdziecie tu różne opowieści i historie. Może to właśnie Ty odkryjesz drzemiący w Tobie talent i staniesz się znany, bardzo znany…

M. A.T.