Wybór palm w sklepach i na straganach jest ogromny, jednak zakup gotowej nie daje nam takiej satysfakcji, jak własnoręczne wykonanie i do tego jeszcze w grupie ludzi, którzy służą nauką i pomocą. Już po raz czwarty biblioteka w Owieśnie włączyła się do udziału w konkursie ogłoszonym przez proboszcza naszej parafii na najładniejszą palmę podczas Niedzieli Palmowej. Swoją pracę nad palmą rozpoczęliśmy od nauki robienia wcale niełatwych do wykonania kwiatków z bibuły i krepiny, ale po kilku spotkaniach i wielu godzinach nauki wychodziły nam cuda. Powstały przepiękne róże, żonkilki, krokusy, chabry itp. Kolejnym etapem  było przyniesie bukszpanu przez mieszkańców, niezbędnego do wykonania naszej  palmy w całości. W tym roku końcowy finał prac miał miejsce  w agroturystyce „Różane Wzgórze”. Natomiast wczoraj w  Niedzielę Palmową pojechaliśmy z naszą wspólnie wykonaną palmą do kościoła parafialnego w  Przedborowej na finał konkursu. W tym roku konkurencja była duża, a ogłoszenie wyników nastąpi w Wielki Czwartek. Dla nas nieważne są wyniki, ale to że mogliśmy się spotkać po raz kolejny w bibliotece, a także gościć w agroturystyce „Różane Wzgórze”. Zrobić coś wspólnie oraz nauczyć się czegoś nowego. Poprzez udział w warsztatach i w konkursie, chcieliśmy przede wszystkim podtrzymać tradycję.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w wykonanie palmy.

Do zobaczenia za rok!

Joanna Pestkowska