Taki tytuł naszego wspaniałego spotkania wymyśliła Ula Chowańska. I właściwie to zdanie całkowicie oddaje sens naszego wspólnego wykonania piernikowej konstrukcji.

A było tak…

Grupa Twórcza zaprosiła do biblioteki w Ostroszowicach Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w celu wykonania pracy na konkurs ,,Piernikowe miasteczko”. Pomyśleliśmy, że wspólnie wykonamy budynek Straży Pożarnej w Dzierżoniowie! Genialna Pani Patrycja Wojtachna, na cześć której dzieci wymyślały peany z wdzięczności za upieczenie części składowych budynku, z wdziękiem kierowała wszystkimi pracami. Druh Sławek Oleksak rozdzielał sprawiedliwie obowiązki swoim podopiecznym i czuwał, aby każdy miał swój wkład w pracę. W naszej bibliotece szałowo pachniało piernikami, było gwarno i wesoło. Wykonaliśmy ogrom pracy związanej z powstaniem budynku. Dokładne pomiary, zachowanie proporcji oraz wymierzanie okien i bram wjazdowych to były kluczowe zajęcia wykonywane w wielkim skupieniu. Po skończonej pracy zasadniczej każdy mógł ozdobić wybrany piernik i podarować go przyjacielowi. Po czym nastąpiły zwariowane zabawy z lukrem.

Ten dzień 14 listopada wpisuje się w naszą współpracę jako cudowna integracja Grupy Twórczej z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Ostroszowicach!

Dziękujemy WAM młodzi wspaniali Przyjaciele!

Maria Kirkiewicz