Nowo wyremontowany Park Pod Kasztanami w Owieśnie stał się latem doskonałym miejscem na zorganizowanie festynu „Wakacje z książką”. Cień starych kasztanów dał wszystkim schronienie w upalny dzień, gdzie biblioteka przy współpracy stowarzyszenia „Razem dla wsi”, przygotowała moc atrakcji dla swoich czytelników i przybyłych gości.
Na dzień dobry każdy mógł sobie wybrać książkę w specjalnie przygotowanym kąciku pn. „Książka na wakacje” oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, gdzie razem przygotowaliśmy dla wszystkich Zamkowy Kocioł. Był zamek dmuchany, warsztaty strzelania z łuku, zabawa z herbownicą, chustą animacyjną i tunelem, skakanie przez linę, czytanie i wspólna animacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Każdy z uczestników otrzymał słodkie upominki a na koniec posililiśmy się upieczoną przez kucharza Wojtka przepyszną Zamkową Strawą z Zamkowego Kotła.