Człowiek woli jedno słodkie ciastko od tysiąca słodkich słówek.
Jerzy Broszkiewicz „ Wielka, większa i największa”

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele dziesięciu okolicznych wsi gminy Dzierżoniów, prezentując swoje pomysłowe wypieki. Każde z przedstawianych ciasteczek były inne, każde zaskakujące, każde z własną historią. Katarzyna Bosacka fachowym okiem przyglądała się przedstawianym małym dziełom i udzielała profesjonalnych porad. Wnikliwie przyjrzała się składowi ciasteczek dorzucając co chwila informacje na temat wyboru mąki, odpowiedniego tłuszczu i cukru. Co jest niezbędne do upieczenia doskonałego ciasteczka, z czego można zrezygnować a co zastąpić zdrowszym zamiennikiem? Okazuje się, że nawet ciastka mogą być traktowane jako dobra, ekologiczna i naturalna żywność. To od nas zależy jakie produkty do ich wyrobu wybierzemy i czy dorzucimy tam odrobinę własnego serca. Szczególnie na ten ostatni składnik warto mieć baczenie. Nie brak go na szczęście w prezentowanych na warsztatach ciastkach, o czym świadczyły w niezwykłym tempie opróżniane pojemniki z pokazowymi egzemplarzami wypieków.

W pachnącym obłędnie pomieszczeniu Katarzyna Bosacka interesująco, praktycznie i niezwykle barwnie opowiadała o wszelakich aspektach zdrowej kuchni. Odpowiadała również na pytania zgromadzonej publiczności, niestrudzenie promując ideę dobrego jedzenia i podkreślając wartość lokalnych składników. Dziękując za wizytę wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżóniów Justyna Kaczorowska wręczyli  Gościowi m.in. ręcznie wykonany zestaw biżuterii autorstwa Lucyny Pająk.