,,Dear Barbara, You are an inspiration. Thank you.  Wirth love. Yours,Kate.”
/ Kate Moss./

Rozmowa o książce Judyty Fibiger: ,,Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”, to najwspanialsze chwile jakie przydarzyły się nam na spotkaniu w Dyskusyjnym Klubie Książki. Nasza dyskusja o wielkiej kreatorce mody podparta była faktami z życia, wspaniałymi fotografiami z książki oraz informacjami wyszukanymi w Internecie. Zaświadczamy, że:

– Barbara Hulanicki zapoczątkowała pierwszą sieciową modę na świecie.
– Zasłużenie została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego przez królową za wybitne osiągnięcia w dziedzinie mody.
– Stworzyła dom towarowy Biba, który był prawie jak Harrods. Był to najpiękniejszy sklep świata.

Historia Barbary Hulanicki to opowieść o niewiarygodnie bogatym  w nieoczekiwane zwroty życiu. Jej piękna ciotka Sophie ,,pachniała kwiatami, a na głowie miała malutki kapelusz, najpiękniejszy jaki w życiu widziała”, miała znaczący wpływ na ukształtowanie przyszłej kreatorki mody. ,,Moment, w którym zobaczyłam Audrey Hepburn w filmie ,,Sabrina”, dosłownie zmienił moje życie” opowiada Barbara. Na pytanie – Dlaczego nigdy nie zdejmujesz ciemnych okularów?  – odpowiada szczerze redaktorce –  Ponieważ nie chcę widzieć swoich zmarszczek.
Barbara Hulanicki jako kreatorka mody posiadała talent absolutny. Super modelkaTwiggy określiła swoją ulubioną kreatorkę tak:
,,Zawsze była o jeden krok do przodu przed innymi. Jest dla mnie ikoną stylu”.

Dyskusję o książce Judyty Fibiger w czwartek 2 lutego 2018 roku w bibliotece prowadziły Urszula Zając, Alicja Najwer, Maria Czekańska i Maria Kirkiewicz.

Maria Kirkiewicz