Wielka jest moc tradycji. Impreza zorganizowana po raz pierwszy wspólnie przez Powiat Dzierżoniowski, Miasto Dzierżoniów oraz Gminę Dzierżoniów, spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców. Dzierżoniowski Ośrodek Kultury pod swoim dachem gościł koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, rękodzielników, organizacje pozarządowe  i zespoły ludowe.  Na kolorowych stołach królowały babki wielkanocne, pisanki i palmy.

Na terenie przed budynkiem odbył się także Jarmark Wielkanocny, gdzie było można zakupić pyszne domowe wyroby. Zapachy kusiły równie mocno jak kolory, które cieszyły oczy w każdym kącie. Tradycyjny żurek znikał w rekordowym tempie a podczas rozmów z gospodyniami można było uzyskać tajne przepisy na najlepsze potrawy wielkanocne. Przepięknie przygotowane stoły wielkanocne były wciąż fotografowane z podziwem przez wszystkich, którzy pojawili się w sali koncertowej i Galerii na Piętrze. Tematem przewodnim było oczywiście jajko. Trudno było od nich oderwać wzrok. Może zainspirują do stworzenia domowych wariantów wersji wystawowej? Swoje stoły zaprezentowały m.in. Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” z Włók,   Owiesna,  Ostroszowic, Mościska, Uciechowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany oraz Sołectwo Piława Dolna i Myśliszów. Oblegane były też wystawy pięknych prac Antoniny Maciątek i Lucyny Pająk.

Wśród gości pojawili się między innymi: Marcin Gwóźdź wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Kosowski starosta dzierżoniowski, Dariusz Kucharski burmistrz Dzierżoniowa, Dorota Pieszczuch zastępca burmistrza Dzierżoniowa, Jolanta Zarzeka zastępca wójta gminy Dzierżoniów i Paweł Czyszczoń dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Dużo radości sprawił też konkurs zbijania jaj. Nie było łatwo uzyskać Tytuł Wielkanocnego Mocarza! Okrzyki triumfu słychać było ponad muzyką chórów i zespołów ludowych, prezentujących swe umiejętności na scenie. Tak dobrą zabawę koniecznie należy powtórzyć. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym profilu FB – ZAJRZYJ