Edukacja w bibliotece to bardzo ciekawa alternatywa dla uczniów szczególnie wtedy, gdy odbywa się cyklicznie
i w niestandardowy sposób. 29 maja w bibliotece gościliśmy mieszkańca Ostroszowic komandora porucznika w rezerwie Pana Wojciecha Laskowskiego. Uczniowie klas drugiej i trzeciej z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o drodze zawodowej i rozlicznych pasjach naszego gościa. Być może dlatego ciekawie opowiedziane wydarzenia z jego służby w Marynarce Wojennej, nurkowanie, skoki ze spadochronem, żeglarskie rejsy na jachtach oraz nieustanna edukacja kierowały dziecięce myśli w świat marzeń. Pojawiło się mnóstwo pytań o służbę Pana Wojciecha w obronie granic Polski, o insygnia na wojskowym mundurze, szkolne lata i naukę oraz o wielką miłość do morza. Pan Wojciech przygotował się do tego niecodziennego spotkania bardzo starannie. Opowiedział o szkolnych latach spędzonych w Ostroszowicach, studiach i pasjonującej służbie. Pokazał zdjęcia z ważniejszych wydarzeń w życiu zawodowym, a także nagradzał dzieci tematycznymi książkami.

To emocjonujące spotkanie pokazało wszystkim, że wśród nas żyją bardzo ciekawi ludzie, którzy mają swoje fascynujące historie.
Wystarczy czasami zapytać czy tak jak my, mieli kiedyś swoje marzenia, czy zrealizowali swoje zamierzenia? Dziękujemy Panu Wojciechowi Laskowskiemu za cudowne spotkanie, za morskie opowieści i za to, że zechciał w bibliotece opowiedzieć o swoich przeżyciach.
Życzymy dużo zdrowia!

mk