Chór Kameralny „CON MOTO”

posłuchaj

Zespół kameralny „Con moto”, założony przez instruktora Kazimierza Krawczyka, istnieje od roku 2005. W skład zespołu weszły panie, mieszkanki Piławy Dolnej. Repertuar zespołu dobierany jest zgodnie z zainteresowaniami i upodobaniami członkiń zespołu. Zakres repertuaru wzbogacany jest również o propozycje instruktora. Zespół wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, artystyczne, sakralne, patriotyczne i historyczne. Opracowania dokonywane przez instruktora mają w przypadku pieśni ludowych charakter swoistej stylizacji (opracowania na 2 lub 3 głosy, skrzypce i akordeon i nie mieszczą się w kanonach typowych zespołów folklorystycznych).

Zespół nagrał 4 płyty opatrzone tytułami:

„Pieśni ludowe i artystyczne”;

„Pieśni ludowe Polski południowej” (wiązanka);

„Pieśni biesiadne”;

„Kolędy polskie, niemieckie, włoskie i czeskie”.

Zespołowi akompaniują:

Jolanta Kotowicz – skrzypce                                                                                                                            Kazimierz Krawczyk – akordeon

Solistkami zespołu są: Bogna Płatek/sopran oraz Jolanta Onderka/alt.

Zespół występuje na festiwalach i przeglądach na terenie Polski, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Obecnie trwają prace nad fragmentami z musicalu „Skrzypek na dachu” w związku z tym zespół poszerzył się o głosy męskie by sprostać realizacji ambitnych zamierzeń.

Kazimierz Krawczyk

Telefony kontaktowe:

534 946 913

510 046 913

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *