Czy spadające gwiazdy spełniają życzenia?

Od 2 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oglądać można wystawę „Niesamowity wszechświat” inspirowaną książką Karoliny Bąkowskiej. Autorka poświęciła się astronomii i zdobyła doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci.
 Wspaniałe ilustracje Asi Gwis, Absolwentki Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi,  przyciągają wzrok indywidualnym stylem graficznym.

Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie – Ziemi. Zadawali podstawowe pytania. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego zmieniają się pory roku lub długość dnia i nocy? Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca? Jednak rozwiązanie tych zagadek zajęło wiele setek, czasem nawet tysięcy lat. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia oraz dlaczego komety nie sprowadzają nieszczęść, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!

Wystawę, dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia, można będzie oglądać do końca grudnia. Zapraszamy!