Ferie w bibliotekach

Czas spędzony w bibliotecznych przestrzeniach podczas ferii ani przez moment nie przypominał szkolnych rygorów. Dzieci doceniły różnorodne zajęcia proponowane przez filie. W Mościsku dzięki otrzymanym w programie „Zgrana biblioteka” zestawie planszówek drugi tydzień ferii upłynął na rozgrywkach i testowaniu nowych, najpopularniejszych gier wydawnictwa Rebel. Dzieciom nie zabrakło wyobraźni, wytrwałości, odwagi i umiejętności graficznych aby stworzyć zasady swoich własnych planszówek ze ślimakiem. Doskonałym zakończeniem zajęć była wyczekiwana zabawa karnawałowa pełna postaci z bajek, superbohaterów i zapachów pysznych przekąsek.

Ostroszowice zaproponowały specjalne zajęcia z robotami Photon. Aktywny udział dzieci w interdyscyplinarnych zajęciach z wykorzystaniem elementów programowania i akcesoriów z zestawu Photon Laboratorium Przyszłości pozwoliły na niebanalne spędzenie wolnego czasu. W bibliotecznej przestrzeni pojawiła się także wystawa PAH „Wojna i pokój”. Jak wyglądałaby historia bez wojen? Jaki jest Twój znak pokoju? A Ty, skąd znasz wojnę? Te i inne pytania uczniowie oraz osoby odwiedzające bibliotekę, mogli sobie zadawać oglądając przygotowane materiały.                                                                                          

Kolorowych osłonek na kwiaty doniczkowe nigdy dość w oczekiwaniu na wiosnę. Z tego założenia wyszli uczestnicy zajęć w bibliotece w Uciechowie. Okazało się także, że rozszerzona rzeczywistość i książki to świetne połączenie. Dzieci mogły więc spędzić czas z Małym Księciem i tabletami, które oferują dodatkowe, fascynujące możliwości. Odkrywanie ukrytych obrazów, niewidocznych gołym okiem na drukowanych stronach, było wspaniałą rozrywką.              

                                                                                                 

Nie zapomnieliśmy także przypomnieć o Dniu Babci i Dziadka. W piławskiej bibliotece podczas piątkowych warsztatów kreatywnych stworzono niepowtarzalne glicerynowe mydełka na bazie naturalnych składników oraz oryginalne laurki. W bibliotece pojawiły się także małe potworki, których powstanie zainicjowały zajęcia z książką „Mała encyklopedia domowych potworów” Stanislava Marijanoviča. Wymyślanie im imion, cech charakteru i codziennych zajęć było prawdziwym wyzwaniem podczas ferii w bibliotece.

Do zobaczenia w bibliotece!