IP twojego komputera to twój pesel

Za nami Tydzień z Internetem. Między 14 a 20 marca wiele bibliotek, szkół i pracowni komputerowych wzięło udział w kampanii, której  motywem przewodnim było w tym roku świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.     tydzień z internetem

Z tej okazji bibliotekę w Mościsku odwiedziła V klasa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Gościem specjalnym był st. asp. Andrzej Kłos z Komendy Policji Powiatowej w Dzierżoniowie. Nasz dzielnicowy bardzo szczegółowo i dokładnie omówił wszelkie wątpliwości dotyczące praw konsumenta, bezpieczeństwa w sieci i odpowiedział na wszystkie pytania. Najmłodsi dowiedzieli się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz w jaki sposób korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Również w bibliotece w Ostroszowicach odbyło się spotkanie pod hasłem świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Bardzo ważnym momentem było rejestrowanie uczestników oraz ustalenie zasad niezbędnych do prawidłowego przebiegu spotkania.
Podczas zajęć wykorzystano scenariusz oparty na książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich pt. ,,Co z Ciebie wyrośnie”. Humory dopisywały zarówno dzieciom jak i dorosłym.

M.K.

D.W.