Na skrzydłach literatury przyleciała do nas Mary Poppins!

Wspaniałe Warsztaty Literackie prowadzone przez Grupę Animacyjną PESTKA z głównymi rolami Katarzyny Bagińskiej oraz Erwina Piwowarczyka oczarowały dzieci z przedszkola w Ostroszowicach. Gdy pojawiła się Mary Poppins w bibliotece zapanowało milczenie.
Czary?
Cuda?
Oto ulubiona bohaterka książki stanęła przed dziećmi!
A do tego odbyły się bardzo wesołe zabawy:
magnetyczne tańce, cudeńka z baloników, słuchanie opowieści o Ptaszniczce, smakowanie zaczarowanych syropów Mary Poppins, mierzenie wzrostu i określanie charakterów dzieci przez bohaterkę oraz wymawianie super skandalicznego słowa:
supercalifragilisticexpialidocious
Degustacja tortu w kształcie książki, ufundowanego i wykonanego przez Panią Patrycję Wojtachnę, ostudziła gorące emocje. Okazało się że, książki dla dzieci mają ogromną moc. Czasami można je smacznie zjeść!

Dzięki spotkaniom z Mary Poppins wzrosło zainteresowanie czytaniem wśród dzieci i rodziców. Niecodzienne odwiedziny ulubionej bohaterki w naszej bibliotece w dniu 15 listopada pokazuje, że czytanie dobrej literatury pomaga dzieciom zrozumieć świat, rozwija wyobraźnię oraz motywuje do ciągłego przeżywania nowych przygód z książką.
Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci uczą, bawią i wychowują!
Czytanie dzieciom połączone z zabawą pozostanie na długo w pamięci!
Dzieciństwo z książkami jest szczęśliwe…

Maria Kirkiewicz
DKK Motyle Książkowe