22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. Z tej okazji odwiedziliśmy uciechowskie przedszkolaki. W ramach kształtowania postawy ekologicznej rozmawialiśmy o sprawach ważnych dla środowiska. Nie zabrakło również wesołej zabawy … żuk gnojarek okazał się najśmieszniejszy.
Szkoła w Tuszynie kolejny raz miała okazję gościć Pana Adama Sztabę w ramach projektu Most the Music. Praca nad kolejnymi utworami to prawdziwe wyzwanie dla młodych wokalistów i ważne doświadczenie. Młodzi chórzyści pogłębiają swoją wiedzę muzyczną, ale przede wszystkim rozwijają zdolności wokalne na warsztatach muzycznych.
Kwietniowe spotkanie z Panem Adamem Sztabą to niezapomniane przeżycie i okazja do budowania muzycznych przyjaźni. Już wkrótce czerwcowy koncert finałowy w Lusławicach.
Deszczowa pogoda za oknem nie przeszkodziła w kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Dzisiejsze warsztaty rękodzieła artystycznego w Piławie Dolnej poprowadziła, nagradzana wielokrotnie za swoje „igłą malowane” prace – Pani Dorota Chmielewska. Mistrz w zawodzie hafciarka, rękodzielnik różnych innych technik z zamiłowania oraz długoletni instruktor. Cudownie było obserwować, jak uczniowie 4 kl. ZSP w Piławie Dolnej z zainteresowaniem wysłuchali jej wprowadzenia na temat tego typu rękodzieła, a później zajęli się w skupieniu tworzeniem swoich pierwszych prac hafciarskich.
Dorota Chmielewska Piława Dolna
Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, dlatego też na kolejny wtorek przewidziana jest ich kontynuacja, połączona z prezentacją powstałych prac.