Patriotyczne śpiewanie

W ramach programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta otrzymała z Funduszu Patriotycznego „Niepodległość po polsku” 19 800.00 zł. Środki pochodzące z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego posłużą do realizacji projektu „Patriotyczne śpiewanie”. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 25 500.00 zł.

Biblioteka wraz ze Szkołą Podstawową w Tuszynie i kościołem p.w.  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tuszynie już dziś zapraszają na czerwcowy koncert, który na pewno nikogo nie rozczaruje i pokaże, że patriotyczne śpiewanie budzi w każdym z nas pozytywne emocje, scalając nie tylko mieszkańców gminy Dzierżoniów. Patronat nad wydarzeniem objęła Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.

Pierwsze rozśpiewane próby już za nami. Na kolejne wtorkowe spotkania muzyczne dzieci czekają z niecierpliwością i ogromnym entuzjazmem..

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.