Tydzień z Internetem

tydzień

Biblioteka włącza się w „Tydzień z Internetem”

Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? 26 marca 2014 roku Biblioteka Publiczna  Gminy Dzierżoniów w Mościsku zaprosiła dzieci w wieku 6-9 lat na spotkanie „Co ze mnie wyrośnie?”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Nasza czytelnia komputerowa zamieniła się w pełen śmiechu punkt informacyjny. Spotkanie było inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co
z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy podczas zabawy odkrywali tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

3

Dzieci z II klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku zastanawiały się nad swoimi przyszłymi zajęciami. Dziewczęta wybrały głównie zawody mundurowe – żołnierz i policjant. Znalazła się także malarka i kosmetyczka. Okazało się, że elektryk nie projektuje stron internetowych a wybór najciekawszego zajęcia nie jest wcale taki łatwy. Czy można wykonywać trzy zawody na raz? Czemu nie! Szkoda tylko, że doba ma jedynie 24 godziny…2

1

Podczas spotkania dzieci zajęły się także tym, co dzieci lubią najbardziej – czyli grą komputerową na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu. Próbowały też narysować przedmioty związane ze swoimi wymarzonymi zawodami w programach graficznych.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”, która już po raz czwarty zagościła w Polsce. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

tyd

D.W.