Nie chcemy pożegnać się z dzieciństwem, czyli… Noc z Andersenem w Ostroszowicach

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej obchodzony jest 2 kwietnia.
Pewna czeska bibliotekarka postanowila uczcić to święto i zorganizowała w swojej bibliotece Noc z Andersenem.
H.Ch.Andersen urodził sie 4 kwietnia, więc była to znakomita okazja, aby obchodzić te dwie rocznice w oryginalny sposób.
Biblioteka w Ostroszowicach w dniu 31 marca zaprosiła ucznów klasy piątej na niezwykłą Noc z Andersenem.
Nasze spotkanie nazwane : Nie chcemy żegnać się z dzieciństwem, czyli dobranoc z Panem Andersenem pokazało,
że przebywanie w bibliotece w baśniowej scenerii wśród książek umacnia nas w przekonaniu, iż czytanie rozwija uczucia i rozbudza wyobraźnię.
Noc z Andrrsenem
Na początku poznaliśmy szczegóły z życia Andersena wychowanego w wielkiej biedzie i jeszcze większej miłosci rodziców. Ogromny wpływ na jego twórczość wywarła matka, która wymyślała synkowi niesamowite opowieści.
Następnie jakby oddając hołd czeskiej bibliotekarce, która wymyśliła to wydarzenie odczytaliśmy wywiad z Andersenem znalezionyw Internecie. Z przetlumaczeniem na język polski poradziliśmy sobie znakomicie.
Kiedy przyszla pora na słuchanie opowiadania z uwagą i skupieniem wysłuchaliśmy baśni Calineczka,
którą czytały dwie osoby. Było to piękne doświadczenie.
IMG_3142
Na zakończenie tego niezwykłego wieczoru, gdy zgasły światła pojawił się tajemniczy gość…
Czarodziej? Mag? Iluzjonista?
A może sam Pan Andersen?