Jesteś tutaj:

Dzień: 6 maja 2021

💻 SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE ONLINE 💻Przed nami kolejny, wspaniały Tydzień Bibliotek! Mimo, że nie możemy być z Wami osobiście, będziemy świętować w Sieci! Od 10 maja do 14 maja, codziennie o godzinie 12:00 spotkamy się z Bibliotekarzami z Powiatu Dzierżoniowskiego by porozmawiać o… właśnie! Przyjdźcie i posłuchajcie sami! Nie musicie nawet wychodzić z domu 🙂 załóżcie odświętne kapcie, zróbcie sobie kawę w ulubionym kubku i znajdźcie nas w aplikacji Microsoft Teams. 😉 Pokój będzie otwarty dla każdego, kto chce być z nami. Zapiszcie datę, sprawdzajcie link do pokoju i… do zobaczenia! 🤗👉Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach👉Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie👉Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie👉Biblioteka w Piławie Górnej👉Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów👉Biblioteka Piława Dolna

Link do spotkania:https://teams.microsoft.com/…/19%3ameeting…/0…

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach

Wirusy… bakterie i inne zarazki…czyli jak można chronić się przed Covid-19.

Dyskusyjne Kluby Książki pomagają dzieciom zrozumieć otaczający świat.                   6 maja w Przedszkolu Gminnym w Ostroszowicach na kolejnym spotkaniu z Motylami Książkowymi rozmawialiśmy o wirusach.

,,Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” to niezwykle interesująca książka dla dzieci napisana przez dr n. med. Thoma Rooke z ilustracjami Tony Trimme. Ten amerykański bestseller poświęcony chorobom i ich zapobieganiu zaprosił małych słuchaczy w podróż z Romkiem i z wirusami, które wtargnęły do jego nosa.

,,I tam się rozmnażają… Jest ich coraz więcej… A potem atakują klasę a potem cały autobus… A potem… roznosi się zakażenie…”

Wszystko to opisane jest w zabawny, ciekawy i mądry sposób. Prędkość roznoszenia się wirusa to 160 km na godzinę czyli prawie 50 m na sekundę. Pokazaliśmy to na przykładzie zabawy dźwiękonaśladowczej przy wierszu Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”.

To był najfajniejszy wyścig świata!

Bardzo miło było gościć w przedszkolu, w którym dzieci są tak kreatywne i mądre a Pani Danusia najlepsza!

Do zobaczenia kochane Motyle Książkowe!

Moderator DKK

mk

Do góry