Spotkanie autorskie z Grażyną Król

„Muszę więcej marzyć… Tak jak salamandra, marzyć, marzyć i wymarzyć kolejną przygodę… I tak marząc zasnęła.”

Wspaniała rodzina Uh!

Myślą przewodnią spotkania klasy pierwszej z Grażyną Król, autorką książeczki dla dzieci „Sówcia Uhcia z sowiogórskiego lasu” były marzenia, bo każde dziecko pragnie aby się spełniały.                                

W trakcie najpierw głośnego czytania i późniejszej dyskusji autorka udowodniła, że marzenia się spełniają a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Historyjka o poznawaniu świata przez małą Uhcię, miłości rodziców na tle wzorowej i prawidłowo funkcjonującej rodziny Uhów zachwyciła dzieci. Do tego dołączyły opisy przyrody, roślin i zwierząt zamieszkujących Góry Sowie.  Autorka uruchomiła wyobraźnię dzieci i przeniosła w świat marzeń. Książkę uzupełniają ilustracje wykonane przez ukochaną córkę autorki Katarzynę Artymowską. Śmiech wywołały krople deszczu i szum wiatru wyczarowane przez autorkę.

Na zakończenie spotkania dzieci dostały książeczkę o mądrej Uhci z bezcenną dedykacją autorki. Dziękuję również autorce za wprowadzenie dzieci w świat biblioteki i książek i oczywiście za wspaniałe, edukacyjne spotkanie non profit.

Przy okazji spotkania uczniowie kl. I już oficjalnie zostali pasowani na czytelnika, otrzymując dyplom i ilustrację autorską sówki Uhci.

B.B.