Śniadanie z Koziołkiem Matołkiem

Dnia 19.III.2014 w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Piławie, zagościła grupa przedszkolaków z piławskiego przedszkola, wraz z wychowawcą grupy Renatą Kajkowską i Joanną Mrzygłód. Dzieci przybyły do naszej biblioteki na proszone – Śniadanie z Koziołkiem Matołkiem, zabawnym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego. 8 stycznia przypadła 130 rocznica urodzin pisarza.

Śniadanie z Koziołkiem Matołkiem (8)

Gościem honorowym był również Miś Uszatek – Czesława Janczarskiego. 7 marca, Miś Uszatek obchodził 57 urodziny.

Z audiobooka wysłuchaliśmy „Przygody Koziołka Matołka”, oczywiście fragment, dla zachęty aby już w gronie rodzinnym usłyszeć dalszy ciąg przygód.

Dzieci po zjedzeniu śniadania, pomogły Matołkowi znaleźć drogę do Pacanowa, przechodząc przez przeszkody. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.

Dziękuje za odwiedziny i zapraszam ponownie.

Wanda Kun